Гра в сквош потребує двох людей, і проводиться на спеціальному корті, розміром 9,75х6,4м. (Менш розповсюдженою являється гра, що потребує чотирьох учасників, і для цього необхідний більший корт, шириною – 7,62м.)

Корт, зі всіх сторін обмежений стінками, ігрова висота яких складає від 4,57м (лицева стінка) до 2,13м (задня стінка). Задня стінка зазвичай зі скла, щоб була можливість спостерігати за грою. Хоча, на сьогоднішній день є корти, де всі стінки є прозорими, де гру видно з будь-якого ракурсу.

У сквоші використовують спеціальні ракетки та м’яч. Довжина ракетки складає до 68,6 см. М’яч для сквошу, діаметром, близько 4см, і вагою 24г, виготовлений з резини. Основною його характеристикою є послаблена «накачка», що дозволяє злегка здавити його пальцями. Завдяки такій особливості, послаблюється удар об стінку. М’яч нагрівається при багаторазових ударах ракеткою, що робить його більш пружнім, тому перед грою рекомендується 5-ти хвилинний розігрів м’яча.

Розпочинається гра з подачі одного із гравців. Людина, що подає, повинна, хоч би однією ногою, знаходитись в лівому чи правому квадраті подачі. При цьому, м’яч має вдаритись в частину лицевої стінки між лінією подачі та обмежуючою лінією. Подача вважається вірною, якщо м’яч приземлиться на задній частині корту, по-сусідству з тією, з якою здійснюється подача. Гравець, що приймає подачу, може відбити м’яч відразу або ж після одного відскоку від підлоги, і повинен він попасти у частину між верхньою та нижніми боковими лініями.

Таким чином, гравці почергово здійснюють відповідні удари, поки хтось не помилиться чи з інших причин гри. Якщо помилки припускається гравець, що приймав подачу, очко зараховується гравцеві, який подавав. Гра триває до моменту отримання котрогось із гравців 9-ти очків.

Враховуючи територіальну обмеженість сквошу, в порівнянні з тенісом, часом виникає ситуація, де один з гравців може стати на заваді іншому. В такому випадку, гравець апелює до судді, за рішенням якого призначається виграш в розіграші очка. Матчі в сквош складаються з трьох чи п’яти геймів.

 © 2017-2018 Squash Center Lviv | Працюємо для Вас! by #CreativeSMM